EKO-walentynki

Ekologiczne walentynki

Walentynki już „za rogiem”. Co zrobić, jeśli chcecie w ten dzień wyrazić swoją miłość w szczególnie mocny sposób i uczcić to bardzo skomercjalizowane święto? Czy kupno kwiatów, czekoladek lub innego prezentu jest najlepszym wyrazem miłości? Co zrobić, aby nadać świętowaniu Dnia Zakochanych nieco bardziej ekologicznego charakteru? Mamy kilka podpowiedzi dla Was i Waszych drugich połówek!

 

1. Zabierz ukochaną osobę na długi romantyczny spacer – spacer sprzyja rozmowie, a chłodna lutowa aura sprzyja przytulaniu!

2. Zamiast kupować czekoladki – zrób je samodzielnie! Wystarczy olej kokosowy, kakao, bakalie i orzechy!

3. Upiecz pyszne ciasto! Twoja druga połówka będzie wniebowzięta!

4. Jeśli chcesz podarować swojej partnerce kwiaty, kup je od lokalnej kwiaciarki lub jeszcze lepiej – uszyj kwiaty z materiału lub wykonaj je inną dowolną techniką. Jeśli zależny ci na żywych kwiatach, postaw na roślinę doniczkową, która przetrwa zdecydowanie dłużej niż bukiet ciętych kwiatów.

5. Planujesz romantyczny seans w kinie? Znajdź wspaniałe miejsce pod chmurką i zaproś ją/jego na wspólne oglądanie gwiazd! To na prawdę romantyczne!

6. Napisz dla swojej drugiej połówki romantyczny wiersz lub namaluj jej portret.

7. Przygotuj dla ukochanej / ukochanego domowy kosmetyk – mydełko, krem do rąk, kule do kąpieli.

8. Zabierz swoją połówkę do miejskiego schroniska dla zwierząt – wyprowadźcie na spacer parę psów i uczyńcie ich dzień najszczęśliwszym dniem tygodnia – zobaczycie jak wiele radości i poczucia ciepła Wam to zapewni.

9. Po prostu bądź!