warszawski-park-centralny

Warszawski Park Centralny

Warszawiacy pragną swojego własnego Central Parku! W zasadzie trudno się dziwić – piękny park pełen zieleni w betonowym gąszczu to coś, o czym wielu mieszkańców szarej Warszawy może tylko pomarzyć. Wśród prac zgłaszanych do konkursu na zagospodarowanie terenów przylegających do Pałacu Kultury i Nauki znalazła się propozycja, która zwala z nóg. Czy jest szansa, by Warszawa wyglądała właśnie tak?

Należy zwrócić uwagę na to, że w Warszawie już od dawna snuje się plany na przebudowę Placu Defilad. Kiedyś znajdował się tam bazar, teraz miejsce to kojarzy się głównie z przystankami autobusowymi punktami z fast foodami i restauracją. Okazuje się, że mieszkańcy Warszawy też chcą zmian i mają ciekawe wizje tego jak to miejsce mogłoby wyglądać.

Nazwa projektu tj. Warszawski Park Centralny swoją nazwą kojarzy się z nowojorskim Central Parkiem – nie bez powodu. Miałby to być ogromny kompleks zieleni – znaleźć by się tam miały tereny zielone, miejsca do gier, rozrywki, odpoczynku oraz niezliczone ilości roślinności.

Wizualizacja placu Defilad to pomysł małżeństwa architektów – Patrycji Stołtny i Michała Sapko. Praca została przygotowana na konkurs „Patrz na Plac” organizowany przez FUTUWAWA w 2016 r. Autorzy nazwali go „Plac Oddechu”. Czy ten plan ma szanse na realizacje? Tego nie wiemy, jednak wizja jaką przedstawiła para jest fantastyczna – właśnie o takich zakątkach w wielkich miastach marzymy!