Agrowłóknina Bio-Eco-Fab

Bio-Eco-Fab – Agrowłóknina przyszłości

Polacy opracowali niesamowitą innowacyjną agrowłókninę przyspieszającą biodegradację roślin! Ponadto agrowłóknina ta znacząco przyspiesza wzrost roślin.

Opracowana przez zespół badaczy z Politechniki Łódzkiej (dokładnie Instytutu Technologii Polimerów i Barwników na Wydziale Chemicznym PŁ) agrowłóknina to Bio-Eco-Fab. Jest wykonana z materiału celulozowo-elastomerowego.

„Nasza agrotkanina składa się głównie z naturalnych komponentów i zawiera w sobie nawożący składnik, który powoduje przyspieszenie wegetacji różnego rodzaju roślin implementowanych na tym podłożu” – podaje doktor Mirosława Prochoń.

Bio-Eco-Fab powstał z bawełnianej surówki która jest dodatkowo pokryta specjalnym lateksem zawierającym biopolimery pochodzące z recyklingu i to właśnie one przyspieszają wzrost roślin! Co warte podkreślenia, w odróżnieniu od tradycyjnej agrowłókniny, ten produkt nie będzie wytwarzał grzybni dla systemu korzeniowego roślin (co prowadziło do szybkiego umierania roślin) – materiał jest „oddychającym” materiałem, dzięki czemu roślinom zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja. Materiał jest w 100% biodegradowalny i nieszkodliwy dla środowiska.

Więcej informacji: http://ctt-lodz.pl/