Dzień Kobiet

Ekologiczny Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto, które przez niektórych prześmiewczo nazywane jest komunistycznym przeżytkiem. Ale mimo wszystko wiele Pań ceni sobie ten dzień, który jest okazją do świętowania. My też bardzo lubimy to święto – zwłaszcza, jeżeli można je spędzić w przyjemnej atmosferze. Niegdyś, na dzień kobiet paniom w prezentach darowywano goździki, rajstopy, czekoladki. Dzisiaj – prezenty są bardzo zróżnicowane. Ile kobiet, tyle prezentów.

Jak spędzić Dzień Kobiet w myśl ducha ekologicznego lifestyle’a?

Pamiętaj o tym, że kobieta to nie tylko twoja partnerka (żona, dziewczyna, partnerka) – to również mama, babcia, siostra, przyjaciółka, ciocia, koleżanka! Możesz obdarować kobietę z którą łączą się wszelakie relacje. Mało tego, możesz podarować też upominek nieznajomej kobiecie, której po prostu chcesz sprawić przyjemność.

KWIATY na dzień kobiet

Kwiaty na Dzień Kobiet to klasyka.  Róże, tulipany, goździki, całe bukiety – cięte kwiaty królują. Ale czy są ekologiczne? Zdecydowanie nie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie podarowanie kwiatka doniczkowego, który nie tylko dłużej postoi, ale być może zostanie później rozsadzony, a tym samym pomnoży się liczba roślin.

Możesz również podarować kwiaty…uszyte. Moda na szyte ręcznie kwiaty zawitała do kraju już kilka lat temu. Wybór takich kwiatów to bardzo fajna opcja – są nie tylko ciekawe, ale i piękne i co ważne pro-ekologiczne.

CZEKOLADKI I KAWA na dzień kobiet

Jeśli prezentem mają być czekoladki lub kawa, wybieraj dobrze. Postaw na produkty ekologiczne i co ważne takie, które spełniają normy fair trade (uczciwego odpowiedzialnego handlu).

UŚMIECH I DOBRY DZIEŃ

Pamiętaj, że najlepszym prezentem zawsze jest uśmiech! Podaruj go kobiecie, a ona z pewnością go odwzajemni. Efekt? Dobra energia na cały dzień kobiet i nie tylko!