Materac Futon

FUTON – ekologiczny materac

Sen jest dla naszego organizmu niezwykle ważny. To gdzie, jak długo i na czym śpimy jest bardzo istotne i może zadecydować o tym, czy się wyśpimy, czy nie. Rynek materacy do spania jest dzisiaj bardzo bogaty. Możemy wybierać spośród materacy kieszeniowych, lateksowych, termoplastycznych, kokosowych. Coraz więcej konsumentów szuka tzw. zdrowych materacy.

Materac FUTON to jeden z najlepszych dostępnych na rynku materacy – jest coraz popularniejszy w Polsce. Cechuje się ergonomicznym charakterem, znakomitą termoregulacją, antyalergicznością. Co więcej, jest w 100% wykonany z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku.

Materac FUTON to nie materac konkretnej marki – to rodzaj materaca, czy w zasadzi posłania. Od tysięcy lat takie materace używane są w Japonii. Materac FUTON składa się z kilku warstw bawełny, która ułożona jest w bawełnianym pokrowcu. Materace takie można rolować i w ciągu dnia przechowywać w schowku.  Materace FUTON azjatyckie  zwykle mają grubość około 7-8 centymetrów, natomiast europejskie nawet 3 i pół raza tyle. Europejskie wersje materaca wypełnione są wełną, lnem, kokosowym włóknem, trawą morską, lateksem.

Atutem materacy futon jest zapewnienie konsumentowi komfortowego snu. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, materac gwarantuje bardzo dobre podparcie pleców i kręgosłupa.