Pozew za smog

Pozew za smog!

Ostatnio w licznych mediach pojawiło się doniesienie o pozwie skierowanym przeciwko miastu stołecznemu Warszawie. Aktorka telewizyjna, Katarzyna Ankudowicz, postanowiła wykorzystać swoją popularność i sprzeciwić się bierności smogowej Warszawy. Pani Ankudowicz o wszystkim poinformowała również na swoim kanale w social mediach – oświadczenie pojawiło się między innymi na Facebooku. Czytamy w nim:  „Pozywam państwo i miasto o odszkodowanie za brak dostępu do czystego powietrza (…) Nie chcę być truta! Mam dość! Działam; chcę zmiany; pozywam smog; chcę czystego powietrza; biegać; spacerować; wietrzyć; żyć”. Cała sprawa została również potwierdzona przez kancelarię prawną, która będzie reprezentować interesy pani Ankudowicz.

Pozew skierowany jest przeciwko Miastu Stołecznemu Warszawie i Skarbowi Państwa. Pozwy dotyczą odpowiedzialności za zanieczyszczenie powietrza (smog) w Polsce. Sądząc po kolejnych medialnych doniesieniach, można przypuszczać, że w ślad za tymi pozwami pojawią się kolejne.

Zwracanie uwagę na wszechobecny problem smogu staje się coraz popularniejsze i …modne. Niezależnie od pobudek zgłaszającego sprzeciw – mamy nadzieję, że osoby na odpowiednich szczeblach w końcu opracują porządny plan walki ze smogiem i pozwolą nam oddychać czystszym powietrzem.