https://www.terrahale.com/personal-training-fulham/

Siłownia produkująca prąd

Nowoczesna siłownia, która działa dzięki energii elektrycznej wytwarzanej przez swoich klientów? Własnie taka nowoczesna siłownia działa w Londynie. Wcześniej pisaliśmy już o pływającej siłowni we Francji, teraz w kolejnym europejskim państwie powstała funkcjonująca na podobnych zasadach bardzo ekologiczna siłownia.

Jak to wszystko działa?

Terra Hale to ośrodek fitness, który postanowił przekształcić energię elektryczną pozyskiwaną w trakcie ćwiczeń swoich klientów w …. Pełnowartościową energię elektryczną zasilającą siłownię. Wszystko odbywa się z pomocą stacjonarnych rowerów i trenażerów, które zostały zaprojektowane specjalnie w tym celu.

Co więcej, energia elektryczna wytwarzana przez osoby korzystające z londyńskiej siłowni, która zostaje w tak zwanym ‘nadmiarze’ i nie jest pożytkowana przez siłownię, zostaje przekazana do okolicznych firm, które mogą za darmo ją wykorzystać.

Terra Hale jest pierwszym tego typu miejscem w Londynie. Pomysł spotkał się  z ogromnym zainteresowaniem, co sprawiło, że twórcy pierwszej ekologicznej siłowni już szykują się do otwierania kolejnych punktów w Wielkiej Brytanii.

Ile energii produkują rowery?

50 minutowa jazda rowerem stacjonalnym specjalnie zaprojektowanym do przetwarzania energii elektrycznej, w grupie 7 osób pozwala wyprodukować od 1500 do 3500 watów energii – taka ilość wystarczy do zasilania żarówki przez 55 godzin lub laptopa przez nawet 18 godzin.

Ekologiczny wymiar tej siłowni to nie tylko produkcja energii elektrycznej, ale również ekologiczne wyposażenie – cała siłownia urządzona jest w stylu upcyklingowym – podłoga wykonana jest z recyklingowej gumy, wszędzie pełno roślin filtrujących powietrze i produkujących tlen.