Smart Rope

Smart Rope

Skakanka to przyrząd do ćwiczeń, który znany jest ludzkości od dawna. Ale inteligentne skakanki zachwycają użytkowników dopiero od niedawna! Kolejna inteligentna skakanka, Smart Rope LED to jeden z hitów technologicznych targów Mobile World Congress 2018, które odbyły się w Barcelonie.

Jak działa skakanka Smart Rope Led? Zbiera informacje z zestawu czujników magnetycznych, a następnie wyświetla je w powietrzu ledowymi diodami. Inteligentna skakanka sprawia, że dzięki zamontowanym w niej inteligentnym rozwiązaniom możemy na bieżąco śledzić informacje o spalonych kaloriach i ilości wykonanych skoków.

– Smart Rope to skakanka, która pozwala lepiej kontrolować wykonywane ćwiczenia. Liczy skoki i komunikuje się ze smartfonem. W skakance umieszczone są opatentowane czujniki magnetyczne śledzące każdy ruch oraz 23 diody LED, które wyświetlają w powietrzu m.in. liczbę oddanych skoków – twierdzi Lin Irang z Tangram Factory, w której powstała skakanka.

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością szybko znajdzie pokaźne grono zainteresowanych. Czekamy na kolejne inteligentne sprzęty sportowe, najlepiej takie, które będą za nas ćwiczyć