Deszczówka

Deszczówka – sposób na oszczędności

Sezon wiosenny w którym deszczowa pogoda zdarza się bardzo często trwa. W  jaki sposób możemy wykorzystać to w  naszych domach? Okazuje się, że zbieranie deszczówki sprawdza się nie tylko w ogródkach działkowych – można dzięki temu zaoszczędzić całkiem sporo. Na działkach zwykle zbieramy wodę do beczek, a woda ta później posłuży nam np. do podlewania roślin.

Zbiornikiem na wodę deszczową może być w zasadzie wszystko. Ważne, by nie przeciekał i był wykonany z w miarę stabilnego materiału – np. grubego plastiku lub ceramiki. Rozmiar zbiornika należy dopasować do swoich własnych potrzeb.

Do czego używać wody z deszczówki?

Na pewno do podlewania roślin w domu czy mieszkaniu, na balkonie czy na tarasie. Jeśli mieszkasz w domku z ogródkiem lub mieszkaniu z kawałkiem ziemi, możesz taką ziemię wykorzystać do podlewania roślin w ogródku. Woda z deszczówki idealnie nada się także do celów sanitarnych – np. spłukiwania wody w toalecie. Bardziej zorganizowane osoby mogą również wykorzystać wodę deszczową do prania! Warto wykorzystywać deszczówkę – to oszczędność i bardzo ekologiczne działanie.