Eko-Lego

Ekologiczne klocki lego

Klocki Lego to kultowa zabawka znana na całym świecie. Od dziesięcioleci podbija serca ludzi w zasadzie w każdym wieku. Niestety z ekologicznego punktu widzenia, klocki lego mają jedną ogromną wadę… są plastikowe. Ale być może, już wkrótce sytuacja się zmieni.

Na pierwszy ogień idą tzw. botaniczne klocki, czyli elementy zastępujące drzewa, krzaki, liście. W tej chwili standardowo wykonywane są one z plastiku. Po zmianach, które zapowiada lego, mają być one produkowane z plastiku pochodzenia roślinnego. Taki plastik powstaje na bazie trzciny cukrowej. Pierwsze ekologiczne klocki Lego mają pojawić się jeszcze w tym roku!

Choć to dopiero początek, Lego już teraz zgodnie twierdzi, że do 2030 roku wszystkie elementy będą produkowane z surowców pro-ekologicznych. Czasu jeszcze sporo, ale ważne są chęci.

Klocki, które będą bardziej przyjazne środowisku naturalnemu, będą produkowane z polietylenu. To właśnie ta forma tworzywa jest produkowana z trzciny cukrowej. Pod względem wyglądu i zachowania, klocki będą identyczne z tymi, którymi możemy bawić się dziś. I co najważniejsze – wszystkie klocki – zarówno te z lat 60-tych, jak i te współczesne, nowoczesne pro-ekologiczne będą ze sobą kompatybilne!

Lego od wielu lat wprowadza nowoczesne rozwiązania, które mają produkcję klocków uczynić bardziej przyjazną naturze. Oby w ślad za nimi poszli także inni producenci zabawek.