Pies w podróży

Co zrobić z psem na wakacje?

Temat może wydawać się mało ekologiczny, jednak nie zmienia to faktu, że jest tematem na czasie, a do tego priorytetowym. A że psy i środowisko są nam bardzo bliskie, przygotowaliśmy krótki poradnik: co zrobić z psem na wakacje.

Pies – członek rodziny

Dla wielu z nas psy są prawdziwymi członkami rodziny, które w niczym nie ustępują dzieciom. Sprawia to, że traktujemy je na równi z członkami rodziny. Jak zatem postąpić z psem w czasie wakacji i urlopu, gdy wyjeżdżamy z domu na zasłużony odpoczynek? Pod żadnym pozorem nie porzucać.

Wakacje to czas gdy w schroniskach dla zwierząt lub co gorsza na ulicach ląduje zdecydowanie najwięcej zwierząt. pupil, który na co dzień jest kochanym zwierzakiem, na czas podróży i urlopu staje się… ciężarem. Porzucenie zwierzęcia to najgorsza możliwa rzecz jaką możemy zrobić – pod żadnym pozorem tego nie popieramy! Są różne rozwiązania, które będą znakomitym kompromisem na czas wakacji.

Wakacje z psem

W związku z tym, że psów w społeczeństwie przybywa i zmieniają się nasze potrzeby, również jako turystów, zmieniają się także nasze oczekiwania względem kurortów i kierunków podróży. Właściciele obiektów noclegowych i przewoźnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej proponują możliwość spędzania urlopu ze zwierzakiem. Jest to zdecydowanie najlepszy scenariusz dla obu stron, tj. dla rodziny i psa, którzy nie muszą się rozstawać. Nawet jeżeli koszt takiego urlopu będzie delikatnie wyższy, warto ponieść taki koszt za cenę komfortu i czystego sumienia.

Hotele dla psów

Hotele dla psów i różnego rodzaju hoteliki dla zwierząt to rozwiązanie, które cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Jak sama nazwa wskazuje, hotel dla psów  to miejsce do którego z powodzeniem na czas wyjazdu na wakacje można oddac psa. Pies jest wówczas w rękach profesjonalistów – ma zapewnioną codzienną higienę, wyżywienie, opiekę. Oczywiście pobyt w hotelu wiąże się z drobną odpłatnością, jednak oddając pieska mamy pewność, że pies jest w dobrych rękach.

Opieka najbliższych

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też poprosić o opiekę nad zwierzakiem najbliższych – mamę, babcię, dziadka, tatę, teścia, teściową, brata, siostrę, przyjaciółkę… Kogokolwiek, o kim wiesz, że nie boi się Twojego psa i do kogo masz zaufanie. Opiekun tymczasowy może odwiedzać psa w domu, przeprowadzić się do Ciebie lub zabrać psiaka do siebie na czas urlopu.

 

Zaplanowanie urlopu i wyjazdu bez psa jest możliwe – nie ma wymówek na to, by psiaka zostawiać samego lub co gorsza – porzucać go. Kwestia odpowiedniej organizacji i dyscypliny, a zorganizować można absolutnie wszystko! Nie ma usprawiedliwienia na wakacyjne  porzucanie psów. Zatem zanim zarezerwujesz bilety lotnicze na drugi koniec świata – najpierw zastanów się kto zaopiekuje się Twoim czworonogiem na czas Twojej nieobecności!