Dzień Dziecka

Ekologiczny Dzień Dziecka

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka. Pierwszy czerwca to przez wiele dzieci jeden z najdłużej wyczekiwanych dni w roku. Dlaczego? Bo przyzwyczailiśmy je do tego, że to dzień prezentów i świętowania. I nie byłoby w tym w zasadzie nic złego, gdyby nie fakt, że zwyczajnie idziemy na łatwiznę.

Zazwyczaj kupujemy dzieciom prezenty w sklepach czy na aukcjach internetowych – mniej lub bardziej wyszukane, czasem tańsze, czasem droższe. Mimo wszystko jednak – to najczęściej tylko przedmioty, które po prostu przekazujemy naszym dzieciom. A gdyby tak Dzień Dziecka spędzić inaczej, wyjątkowo? Wspólnie, na tworzeniu czegoś wspaniałego? Prezentujemy kilka pomysłów na spędzenie z dzieckiem wspaniałego Dnia Dziecka!

Małe gotowanie

Jeśli na co dzień nie gotujesz ze swoim dzieckiem, zaproszenie go do wspólnej przygody jaką będzie gotowanie będzie świetnym prezentem. Postaram się zaaranżować wspólną misję kucharzenia jak najlepiej. Zaplanuj co przygotujecie – upieczcie razem ciasteczka, zróbcie pyszną sałatkę, przygotujcie obiad dla całej rodziny. Pozwól dziecku być nie tylko swoim pomocnikiem, ale i szefem kuchni. Oczywiście zachowaj przy tym maksimum bezpieczeństwa – nie powierzaj dziecku ostrych narzędzi bez nadzoru lub jeśli dziecko jest zbyt małe by sobie z takim sprzętem poradzić. Ogromną frajdę sprawi mu nawet dosypywanie składników – jesteśmy tego pewni :)

Zorganizuj kinder party

Masz ogród lub działkę? W zasadzie wystarczy też mieszkanie, jednak na świeżym powietrzu zabawa będzie o wiele lepsza. Zaproś znajomych swojego dziecka na kinder party. Przygotuj dziecięce przekąski, lemoniadę, kolorowe balony. Zadbaj także o atrakcje dla dzieci – zaplanuj grę w podchody lub poszukiwania skarbów. Bądź kreatywnym rodzicem – wczuj się w rolę malucha i zrób to, co ty zawsze chciałeś/chciałaś robić jako dziecko.

Zabierz dziecko do ZOO

Obcowanie z przyrodą i zwierzętami jest doskonałym prezentem na każdą okazję. Bliskość zwierzaków, których nie widujemy na co dzień będzie dla Twojego dziecka niesamowitym przeżyciem. W czasie spaceru po zoo opowiadaj dziecku ciekawie o danym zwierzęciu – niech ta wyprawa nie skończy się tylko na oglądaniu zwierząt za kratkami i na wybiegach.

Wspólny spacer z psem ze schroniska

Chcesz zrobić coś przyjemnego i pożytecznego jednocześnie? Zabierz swoje dziecko na spacer do miejskiego schroniska dla zwierząt i wyprowadźcie psa. Bez obaw – takie spacery są niezobowiązujące, a obsługa schroniska dobrze dobierze Wam psa do waszych możliwości. Dzięki temu Twoje dziecko pozna świat lepiej, będzie mogło zobaczyć jak żyją bezdomne psy, a ty będziesz w stanie uświadomić mu sens tej sytuacji. W ten sposób nauczysz go kolejnego stopnia szacunku do zwierząt. A poza tym – spacerowanie z psiakiem po lesie to sama frajda. Polecamy!