źródło:https://cdn.shopify.com/s/files/1/0003/3701/8899/t/4/assets/home-slider-slide-2.jpg?17323685614841982008

Namiot w powietrzu

Chyba każdy z nas był chociaż raz na biwaku i spał pod namiotem, prawda? Jednym wchodzi to w krew bardziej i biwakują nawet jako dorośli. Spanie pod namiotem to ogromna frajda, ale i wyzwanie. Dużym wyzwaniem jest powierzchnia na jakiej rozłożony jest namiot – czasami pomimo rozłożenia dodatkowych karimat i śpiworów, na kamienistym terenie, gdy nie ma innej możliwości usytuowania namiotu, jest po prostu niewygodnie. Wbijające się w plecy przez całą noc kamienie zniechęcają do kolejnych wypraw. Ale nie musi tak być!

Okazuje się, że jest na to sposób! Można biwakować… w powietrzu! Umożliwiają to namioty Tentsile, które…wiszą w powietrzu!Namiotów Tentsile nie rozbija się na ziemi tak jak tradycyjnych z pomocą śledzi. Namioty Tentsile rozwieszane są pomiędzy drzewami. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji namiotu – stabilność zapewniają solidne ramiona odchodzące z rogów namiotu.

Co może wydawać się szokujące, największy z oferowanych przez Tentsile namiot, może udźwignąć aż 400 kilogramów! Namiot zapewni komfortowe warunki dla 3 osób i ich ekwipunku.

Twórcami namiotu Tentsile są Alex Shirley-Smith (założyciel firmy Tentsile) oraz projektant Kirk Kirchev. Punktem wyjścia, który zaowocował wiszącym namiotem był…domek na drzewie.