Human Forest

Human Forest

Odpoczynek na łonie natury to coś, do czego zmęczeni wielkomiejskim hałasem coraz chętniej wracamy. Czy możliwe jest połączenie wypoczynku na łonie natury z …hotelem? Jak najbardziej! Udowadniają to autorzy projektu Human Forest z pracowni Marek+Sikora Architektura.

Projekt zakłada w pełni funkcjonalną przestrzeń „hotelową”. Każdy „punkt noclegowy” składa się z czterech modułów, z których każdy zlokalizowany jest na osobnym konarze drzew. W skład kompleksu wchodzą pokoje, których moduły to: kuchnia, sypialnia, łazienka i tzw. bagażowania.

Choć brzmi to bardzo skomplikowanie, wcale takie nie jest. Wszystkie miejsca noclegowe są bardzo skrupulatnie zaplanowane i przemyślane – oczywiście wszystko w pełnej zgodzie ze środowiskiem naturalnym i leśnym ekosystemem. Człowiek przebywający w Human Forest nadal jest tylko gościem!

Jak przyznają sami projektanci tego innowacyjnego hotelu, Human Forest można utożsamiać ze swoistym leśnym schronieniem bez ścian – hotel został zaprojektowany w taki sposób, by spełniał wszystkie oczekiwania gości, ale i by nie był specjalnie widoczny ani by nie zakłócał naturalnego funkcjonowania leśnego ekosystemu. Human Forest jest ekologicznym i unikalnym sposobem na spędzenie czasu w środku lasu.

Projekt zdecydowanie robi wrażenie! Czekamy na pierwsze recenzje turystów, którzy zdecydują się na tę formę wypoczynku!