Papier ratujący pszczoły

Papier ratujący pszczoły

Papier ratujący pszczoły wchodzi właśnie na światowe rynki. O co chodzi? Projekt papieru ratującego pszczoły jest efektem zwrócenia uwagi na ogromny problem, jakim jest bieżąca sytuacja pszczół. Coraz więcej zwierząt ginie nie tylko z powodu pestycydów czy chemicznych środków ochrony roślin. Wiele pszczół nie znajduje odpowiedniego pożywienia lub w poszukiwaniu jedzenia pokonuje dystans, który dla tego owada okazuje się być zabójczy.

Brak pszczół zwiastuje ogromne problemy dla ludzkości, dlatego warto zrobić wszystko by poprawić ich obecną sytuację. Jednym z takich projektów jest właśnie papier ratujący pszczoły.

Bee Saving Paper to specjalny papier, który powstał w efekcie współpracy firmy Saatchi & Saatchi IS z organizacją Miejskie Pszczoły oraz z Manufakturą Papieru Czerpanego.
Papier Bee Saving jest swego rodzaju napojem energetycznym dla pszczół. „Zamknięto” w nim unikalną formułę glukozy, która daje pszczołom energię w trakcie ich podróży. Co ważne, w papierze „zatopiono” również nasiona facelii miododajnej. Jest to gatunek roślin szczególnie uwielbiany przez pszczoły.

Papier jest oczywiście biodegradowalny – zużyty, mając dostęp do światła, wody i tlenu w przyszłości zamieni się właśnie w facelię! Choć nie zobaczymy tego gołym okiem, papier Bee Saving został pokryty specjalną farbą ultrafioletową, która widoczna jest tylko dla pszczół. Kolorowe wzory na papierze mają za zadanie przyciągnąć pszczoły.
Mamy nadzieję, że dzięki temu papierowi rzeczywiście uda się uratować pszczoły i znacząco powiększyć ich populację. Trzymamy kciuki!