Zeoform

Zeoform

Innowacyjny materiał Zeoform, to nowoczesna forma, która być może będzie rozwiązaniem przyszłości. Zeoform skłąda się niemal w całości z włokien celulozowych, czyli makulatury oraz…wody. Jego twórcy twierdzą, że materiał pozwoli zastąpić różne inne tworzywa. Zeoform można zastosować na wiele różnych sposobów – znajdzie zastosowanie w budownictwie, dekoratorstwie, jak również w wyposażeniu wnętrz. Wynalazcy twierdzą, że znakomicie nada się także do wykonania z niego biżuterii i instrumentów muzycznych.

Zaskakujący jest natomiast skład Zeoformu, który jest zaskakująco…czysty. Materiał to w zasadzie wyłącznie celuloza z wodą. Zeoform powstaje poprzez mielenie celulozy w wodzie. Sposób produkcji jest opatentowany – doskonale odzwierciedla on hydroksylowy sposób wiązań, które występują w przyrodzie.

Zeoform jest bezklejowy – można go dowolnie formować, farbować i malować. Odpowiednio przygotowany może być również produkowany w różnym stopniu zagęszczenia. W procesie produkcji celuloza zostaje przekształcona w mocną substancję drewnopodobną.

Warto dodać, że Zeoform jest w 100% biodegradowalny, nietoksyczny i bezpieczny dla człowieka.