Buty GRID

Buty, dzięki którym pobiegniesz…wolniej!

Zwykle gdy kupujemy buty, zachęcają nas do tego slogany i hasła reklamowe głoszące: dzięki tym butom pobiegniesz szybciej, w naszych butach staniesz się demonem prędkości, dzięki naszemu obuwiu wygrasz każdy bieg. Te buty…są zupełnie inne! Mają sprawić, że pobiegniesz…wolniej.

 

Model obuwia GRIT to buty, dzięki którym biegacz ma odczuwać swój bieg jako wolniejszy. Ideą powstania tego typu butów, było oddanie uczucia biegu po piasku. Wielu profesjonalnych sportowców swoje treningi odbywa właśnie biegając po piasku. Jak łatwo się domyśleć, bieg po piasku wymaga dużo więcej wysiłku – jest trudniejszy i daje mocniejszy wycisk. Dzięki tym butom będzie można na każdej powierzchni poczuć się jak na pustyni.

Autorem projektu jest Aarish Netrwala, absolwent Art Center College of Design – obuwie zostało przygotowane na potrzeby konkursu marki Adidas – konkurs dotyczył przyszłości sportu. But GRIT składa się ze specjalnej skarpety (która ma umożliwić wślizgnięcie stopy do buta) oraz specjalnej siatki wydrukowanej na drukarce 3D. To właśnie dzięki zastosowaniu specjalnej kratki biegający czuje się, jakby biegał po piasku.

Czy buty mają szanse na pojawienie się na rynku? Póki co niewielkie – opatentowanie ich głównego celu, czyli sprawienia by ciało osoby biegającej stało się mniej stabilne, może być bardzo trudne. Jedno natomiast trzeba przyznać – model testowy robi piorunujące wrażenie estetyczne!