źródło: http://www.fpiec.pl/design/w-tym-vanie-odpoczniesz-od-instagrama-facebooka-pracy-wkrotce-na-polskich-ulicach

Offline Van

Masz dość wielkomiejskiego hałasu? Przytłacza Cię wszechobecna elektryczność, hałas, internet, natłok wiadomości – myślisz „gdzie tu odpocząć tak, by nikt mnie nie znalazł i nikt nie zakłócał mojego spokoju”? Wkrótce być może będzie to możliwe!

Offline Van to projekt Dawida Zaleskyego – premiera zaplanowana była na 6 lipca 2018 r. Po premierze w czasie Gdynia Design Days pojazd ruszył w dalszą podróż – w pierwszej kolejności do jednego z najbardziej zestresowanych polskich miast, czyli… Warszawy.

Inemuri – to zjawisko powszechnego drzemania w przestrzeni miejskiej. Można drzemać w centrum handlowym, w metrze, w autobusie. Dawid Zalesky pierwszy raz styczność z tym zjawiskiem miał w Japonii. Japończycy to naród od którego powinniśmy się uczyć zdrowego drzemania, które pozwala odzyskać energię, oczyścić umysł, zregenerować siły.

Aby jednak możliwe było głębokie relaksowanie i odpoczynek, muszą zaistnieć odpowiednie warunki. Zalesky postanowił stworzyć mobilną samotnię. Specjalny samochód – Key Van Offline, który ma spełniać wszystkie wymagania pomieszczenia do medytowania.

– Na zainteresowanych wypoczynkiem, w środku czekać będzie łóżko, czysta pościel oraz przyjemne skutecznie zaciemnione i wygłuszone drewniane wnętrze. Samochód można będzie również wykorzystać do wycieczek za miasto – wyznał Zalesky