Recykling

Recykling baterii samochodowych

Samochody elektryczne mają być naszą przyszłością – już teraz stanowią w krajach rozwiniętych dosyć spory odsetek wszystkich aut. Przeciwnicy tego typu samochodów jako jeden z największych argumentów podają, że akumlatory wykorzystane w tego typu autach zużywają się i trzeba je wymieniać na nowe, co nie jest ekologiczne. Okazuje się jednak, że inżynierowie, którym na sercu leży dobro planety, opracowali skuteczną metodę ratowania baterii z samochodów elektrycznych!

Powerwall Tesla
Koncern Tesla, jeden z pionierów elektrycznych aut, wykorzystuje zużyte baterie samochodowe ze swoich samochodów jako bank energii – takie banki montowane są na ścianach – energię pobierają z solarnego dachu. Gromadzona energia jest oddawana bezpośrednio do domu w którym jest zamontowana bateria – energią można śmiało zasilać cały dom!

Powervault Renault
Podobną fantazją wykazał się francuski koncern Renault, który również produkuje samochody elektroniczne. Jeżeli w domu zainstalowane są panele słoneczne, można do nich podłączyć Powervault, który pozwala na przechowywanie energii elektrycznej (2-6 kWh).

Nissan i jego xStorage
Również marka Nissan dysponuje w swojej flocie samochodami elektrycznymi – jednym z nich jest Nissan Leaf czyli samochód na światło. xStorage działa dokładnie na tej samej zasadzie, co Powervault Renault.

Mercedes stawia na nowoczesne samochody – Mercedes Energy Storage to rozwiązanie, które umożliwia wykorzystanie baterii z samochodów elektrycznych i darowanie im nowego życia. Baterie z elektrycznych Mercedesów mogą być zamontowane w domach – służą do gromadzenia energii słonecznej oraz wiatrowej.