Catering Zero Waste

Catering zero waste

Należysz do grona osób, które są na co dzień bardzo zapracowane i nie masz czasu na gotowanie? Ten post będzie dla Ciebie! Skoro nie masz czasu gotować, a jeść coś musisz, pewnie zamawiasz catering albo kupujesz gotowe jedzenie, prawda?  Zamawianie jedzenia niestety generuje bardzo dużo odpadów – zwykle jedzenie przywożone jest w kartonach (np. pizza), styropianowych pudełkach, które dodatkowo opakowane są folią czy plastikowe pudełka, które są złem największym.,

I mimo iż jedzenie na wynos ułatwia nam życie i z pewnością oszczędza sporo czasu, powinniśmy się zastanowić w jaki sposób możemy ograniczyć produkcję odpadów generowanych przez tzw. jedzenie na wynos! Od czego zacząć? Co zrobić? Co zmienić?

Po pierwsze: nie zamawiaj, idź do knajpki

Zamawiając jedzenie z dowozem, nie tylko dostajesz z jedzeniem śmieci (plastik, karton, styropian), ale także zmuszasz dostawcę do podróży, co z kolei kończy się emisją spalin do atmosfery. Zrezygnuj z dostawy – zrobisz to z pożytkiem dla środowiska, ale i dla siebie – kilkuminutowy spacer przed i po jedzeniu dobrze Ci zrobi! Dodatkowo, na miejscu zjesz z naczyń wielokrotnego użycia – nie powstaną odpady!

Idź o krok dalej: własne naczynia

Dokładnie tak! Niezależnie od tego czy zamawiasz jedzenie czy jednak zachęcony chodzisz do lokalu, możesz zainwestować we własne naczynia wielokrotnego użycia. Do restauracji możesz śmiało pójść ze swoim pojemniczkiem lub talerzami i sztućcami, będzie ci to wybaczone. Również z dostawcą cateringu możesz się tak umówić – dostarcz mu swoje komplety naczyń wielokrotnego użycia i problem z głowy!

Ostateczna ostateczność

Jeśli powyższe pomysły to dla Ciebie zbyt wiele – poszukaj firm, które oferują dostawy w pojemnikach biodegradowalnych, które będziesz mógł z powodzeniem wrzucić do kosza na odpady roślinne.