Hotel pod chmurką

Hotel pod chmurką

Hotel kojarzy nam się zwykle z miejscem luksusowym, pełnym udogodnień, bezpieczeństwem. Okazuje się jednak, że można wynająć hotel, który gości umieszcza…pod gołym niebem!

 

Szwajcarscy artyści Patrik i Frank Riklin zaprojektowali hotel, który nie ma dachu, ścian i łazienki. W zasadzie wszystkie pokoje rozlokowane są „luzem”, pod tzw. chmurką. Goście hotelowi kładą się spać we wspaniałych bardzo wygodnych łóżkach, mają do dyspozycji podesty imitujące podłogi, jednak… brakuje standardowych czterech ścian, okien, zadaszenia.

Goście nocujący pod gwiazdami mogą w ten sposób podziwiać przepiękną dolinę zlokalizowaną w regionie Appenzell. Okazuje się, że choć brzmi to dość…szokująco, zapotrzebowanie na tego typu nocleg jest bardzo duże. W czasie letniego sezonu z hotelu korzysta około 4-5 tysięcy osób. Hotel funkcjonuje od 2016 roku, a jeden nocleg kosztuje około 900 zł.

Na koniec dodamy, że na szczęście na wypadek niepogody, na gości czeka zadaszone lokum zastępcze (ale już niestety bez takich widoków!).