Zanieczyszczenia powietrza

Jak oczyścić płuca z zanieczyszczonego powietrza?

Życie w mieście coraz częściej negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Wdychamy coraz większe ilości zanieczyszczeń, a wszechobecny i towarzyszący nam często smog sieje spustoszenie w naszych organizmach. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze dym papierosowy, którego nawet jako osoba niepaląca, czasami ciężko uniknąć.

Jak chronić swoje płuca? Jak je oczyszczać? Nasz układ oddechowy długo nie daje oznak, że dzieje się w nim coś niedobrego. Wdychane latami zanieczyszczenia prędzej czy później niestety dadzą o sobie znać. Jak wspierać organizm  w walce z zanieczyszczeniami powietrza?

Pokrzywa jest naszym sprzymierzeńcem jeśli chodzi o usuwanie toksyn z organizmu – picie naparu z pokrzywy sprawi, że oczyści się krew, a dzięki temu również i płuca poprawią swoją kondycję. Również korzeń imbiru, który znamy jako domowy lek przeciwwirusowy i przeciwzapalny może okazać się pomocny w walce z zanieczyszczeniami – leczy infekcje górnych dróg oddechowych, wspiera w walce z astmą.

Naturalnych produktów, które mogą nam pomóc w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami jest więcej: czosnek, mandarynki, pomarańcze, selen, prawoślaz. Najlepszym sposobem jest oczywiście unikanie zanieczyszczeń i jak najczęstsze wyjazdy w miejsca, gdzie można natlenić się czystym powietrzem.