Sidewalks

Sidewalks – miasto Google

Internetowy potentat, firma Google, rozpoczyna budowę miasta Sidewalks, które ma być ekologicznym centrum przyszłości. Google postanowiło zbudować tzw. inteligentne miasto przyszłości, w którym będzie można bez ograniczeń wprowadzać nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne życie.

Jak przyznają architekci Google’a, współczesne miasta męczą ludzi – nie przyprawiają ich o uśmiech, nie dają radości, stresują i ograniczają, a do tego nie są efektywne. Odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych społeczeństwa ma być miasteczko Sidewalks.

Miasteczko prototypowe ma powstać nad jeziorem Ontario w Toronto, w Kanadzie. Podpisane zostały już odpowiednie porozumienia z premierem Kanady, Justinem Trudeau. Miasteczko ma zajmować docelowo ok. 325 hektarów, choć na dobry początek będzie to około 5 hektarów.

Projekt już teraz budzi ogromne kontrowersje. Przeciwnicy korporacji Google twierdzą, że jest to spisek, ponieważ firma z Doliny Krzemowej nie może znać się dobrze na budowie miasta i jego funkcjonowaniu.

Jak miałoby wyglądać miasteczko? Tego do końca nie wiadomo – projektanci zdradzili jedynie, że projekt będzie wykorzystywał liczne technologie informacyjno-komunikacyjne, które mają ułatwić funkcjonowanie i życie mieszkańców. Z pewnością w maksymalnym stopniu wykorzystane będą rozwiązania takie jak internet, oświetlenie solarne, kamery, inteligentne czujniki, bazy danych.

Więcej informacji na stronie biura projektu: https://www.sidewalklabs.com/