https://www.bambaw.com/collections/plastic-free-products/products/bamboo-straws-12-pack

Wielorazowe słomki

Żyjemy w czasach, gdy wszechobecny plastik dosłownie zalewa nas falami. Stosujemy go wszędzie, często nie zdając sobie sprawy z tego jakie niesie to za sobą konsekwencje. Na co dzień nie myślimy o krajach, które muszą płacić bardzo wysoką cenę za nasze nadużycie plastiku.

Lato to czas, gdy pijemy zdecydowanie więcej – również drinków, koktajli, lemoniady. Skłoniło nas to do pewnych przemyśleń. Innych – amatorów ekologii – zaprowadziło to jeszcze dalej – do wynalezienia wielokrotnej słomki do picia napojów.

Oczywiście najlepszym i najbardziej zero-waste rozwiązaniem byłoby picie napojów bez jakiejkolwiek słomki. Jeśli jednak słomka jest elementem niezastąpionym, można wykorzystać ekologiczną wielorazową słomkę.

Rodzajów słomek jest sporo – można wybrać metalową słomkę, ceramiczną, szklaną, z plastiku odpornego na mycie w zmywarce i wyparzanie, słomki papierowe (już nie wielokrotne) oraz słomki z bambusa. Te ostatnie są zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem. Są bardzo wygodne, łatwo dostępne, a do tego… w 100% biodegradowalne – ich całkowite rozłożenie w kompostowniku następuje po około 3-4 miesiącach.

Kolejne pro-ekologiczne rozwiązanie – mamy nadzieję, że uda się je spopularyzować i wkrótce plastykowe słomki odejdą do lamusa na zawsze!

Słomki możecie kupić na stronie producenta.