Bioscarf

Bioscarf

Szalik który ochroni przed smogiem i zanieczyszczonym powietrzem. Brzmi absurdalnie? Nas też to zaskoczyło, ale za to jak pozytywnie! Zwłaszcza w dobie wszechobecnego smogu , kiedy szukamy coraz lepszych sposobów na walkę z nim i ochronę zdrowia. BIOSCARF, bo taką nazwę otrzymała grupa robocza pracująca nad innowacyjnym szalikiem, postanowiła zaprojektować i wykonać produkt, który zrobi coś więcej, niż tylko ochroni nas przed smogiem.
Zadaniem Bioscarf jest ochrona przed smogiem, ale i wirusami oraz alergenami unoszącymi się w powietrzu. Można zatem powiedzieć, że ten innowacyjny szalik chroni nas przed zanieczyszczonym powietrzem i niektórymi chorobami.
Szalik wykonano z najwyższej jakości poliestru – można go zakupić w praktycznie każdym kolorze! Jak wykazały testy, szalik jest w stanie przefiltrować nawet 100% zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza. Znaleziono dla niego więcej zastosowań – stanowi również znakomitą ochronę przed dymem papierosowym.
Zakup Bioscarf to coś więcej niż kupno szalika – to również wsparcie dla osób w potrzebie. Twórcy przekazują część przychodu ze sprzedaży szalika na rzecz organizacji charytatywnej, która pomaga dzieciom narażonym na kontakt z toksynami i zanieczyszczonym powietrzem.