Czekoladowy domek od Booking.com

Chocolate Cottage

Czy wyobrażacie sobie dom swoich marzeń? Jak wygląda? Są tacy, którzy z przyjemnością zamieszkaliby w domku z… czekolady.

Jeśli jesteście ciekawi jak czulibyście się w takim czekoladowym królestwie, możecie to sprawdzić! Wszyscy czekoladoholicy będą w prawdziwym czekoladowym raju!

W największym światowym serwisie ogłoszeń z obiektami noclegowymi, znalazło się ogłoszenie umożliwiające wynajęcie domku, który wykonany jest z 1,5 tony czekolady.

Ów domek mieści się we francuskim mieście Serves, w ogrodach Cite de la Ceramique. Domek wykonany jest niemal w całości z prawdziwej czekolady, choć sprawia wrażenie niemal normalnego domu. Co nie jest wykonane z czekolady? Ręczniki, pościel, łóżko, artykuły sanitarne.

Choć mogłoby się wydawać, że domek z czekolady może być nietrwały, jego twórcy zabezpieczyli go odpowiednio przed warunkami atmosferycznymi, jak i insektami – cały domek znajduje się wewnątrz innego budynku ze szkła. Twórcą domu z czekolady jest mistrz czekoladnictwa, Luc Decluzeau.

Chatka osiągnęła powierzchnię 18 m2, na których rozmieszczono kilka funkcjonalnych pomieszczeń. Niestety mamy złe wieści  – wyposażenia i elementów domu nie można zjadać.

Cena wynajmu to zaledwie 50 euro za dobę!