PrivateNap

Kapsuła snu

Prywatna kapsuła do ucinania sobie drzemek? Brzmi nieco kosmicznie, ale to wynalazek, który okazuje się być bardzo przydatny. I pożądany.

Ultranowoczesna kapsuła PrivateNap (w wolnym tłumaczeniu: prywatna drzemka) to mebel, który został zaprojektowany przez niecodzienny duet – pracownika kolei i pracownika postępowania karnego. Obecnie zastosowanie znajduje głównie wśród przedstawicieli branży IT, w której każda drzemka jest na wagę złota! Jak przekonują pomysłodawcy PrivateNap, wystarczy 20 minut w tej kapsule aby naładować swoje baterie na kilka-kilkanaście godzin.

Kapsuła umożliwia odpoczynek w najbardziej komfortowych warunkach. Specjalnie zaprojektowany, w pełni zautomatyzowany fotel (leżanka), okrągła kopuła wygłuszająca i zaciemniająca zapewniająca intymność, słuchawki i pilot do sterowania. Czego można posłuchać w słuchawkach? Morskich fal, burzy, odgłosów deszczu, dudnienia, ale i popularnego i uspokajającego białego szumu. Doskonały pomysł na regenerację w ciągu dnia pracy!

Twórcy kapsuły, Aleksei Winokurow i Wiktor Chodanow współpracują z jednostkami diagnozującymi problemy ze snem – ta współpraca ma być kluczem do rozwiązania problemów niektórych osób ze snem.

Wnioski – kapsuła jest nie tylko przyjemna, ale i bardzo pożyteczna. Jakby tego wszystkiego było mało – materac legowiska masuje i wibruje – czuwający w nim użytkownik ma wrażenie, że jego ciało poddawane jest mikromasażowi.