Torba z ananasa

Torebka z ananasa?

Było już o nowoczesnej tkaninie z jabłek, więc czemu nie napisać o torebkach z ananasa? Kolejny fenomenalny polski projekt, którego autorką jest bardzo zdolna polska designerka, Eli Lelek.

PINANA BAG to marka, która postawiła na projektowanie z resztek ananasów.  Projektantka ELI Lelek projektuje torebki, a następnie przekazuje je do małego zakładu szwalniczego w Katowicach, gdzie są ręcznie szyte.

 

Torebki powstają z włókien liści ananasa – pozyskiwane są z filipińskich plantacji, gdzie stanowią odpad poprodukcyjny. Obrobione i odpowiednio przygotowane włókna znakomicie imitują prawdziwą naturalną skórę. Co ważne – włókna można w dowolny sposób barwić.  Właścicielka marki zwraca uwagę na fakt, iż do produkcji toreb i akcesoriów nie wykorzystuje żadnych chemikaliów i sztucznych dodatków – produkty są w 100% naturalne i biodegradowalne.

Projekty, które już ujrzały światło dzienne są raczej niewielkie – aktualnie dostępne są głównie kopertówki i kosmetyczki w odcieiniach bieli i czerni. Każda torebka jest starannie zapakowana w naturalny jutowy worek, co dodaje jej jeszcze więcej charakteru. Torebki posiadają ważny dla wegan i wegetarian certyfikat PETA-Approved.