Nestle rezygnuje z plastiku

HIT: Nestle rezygnuje z plastiku!

Na tą wiadomość czekali chyba wszyscy zainteresowani ekologią – potentat branży spożywczej, firma Nestle, która jest jednocześnie prawdopodobnie największym światowym producentem żywności paczkowanej, zdecydowała się zrezygnować z jednorazowych opakowań plastikowych. Jak deklaruje firma, do końca 2025 roku wszystkie produkty firmy będą nadawały się do recyklingu albo będą opakowaniami wielokrotnego użytku.

Nestle długo dojrzewało do tej decyzji, co było prawdopodobnie podyktowane wieloletnimi planami. Pierwszą sporą zmianę w opakowaniach produktów firmy Nestle mamy zaobserwować już w lutym – na pierwszy ogień pójdą plastikowe słomki i opakowania niektórych płatków, które będą papierowe.

Firma Nestle powołała w swoich szeregach do życia Nestle Institute of Packaging Sciences, która jest jednostką do projektowania, wdrażania, testowania innowacyjnych technologii opakowań. Członkowie specjalnego zespołu pracują przede wszystkim nad biodegradowalnymi materiałami oraz butelką na wodę, która zastąpi plastikowe butelki Nestle. Stworzenie odpowiedniej neutralnej dla środowiska butelki stanowi największy wyzwanie firmy, która już teraz dostarcza ponad 100 markowych wód do 34 krajów świata.

Trzymamy kciuki za powodzenie całej operacji – nawet jeśli firmie Nestle nie uda się wyeliminować plastiku w 100%, ważne, że zrobi choć mały krok w stronę natury. To zawsze będzie sukces. Mniej plastiku = większa szansa na zdrową planetę.