Stroje sportowe z recyklingu

Recykling do kwadratu

Japońskie stroje olimpijczyków z używanych ubrań? Tego właśnie chce dokonać firma Asics. Cel? Wykonanie strojów reprezentacji dla wszystkich uczestników olimpiady i paraolimpiady w Tokio reprezentujących Japonię.

Marka Asics specjalizuje się w produkcji odzieży sportowej. Tym razem, marka, chcąc zwrócić uwagę na szczególny problem ekologii, designerzy firmy postawili na recykling. Marka Asics wykona ubrania z tkanin pozyskanych w trakcie zbiorowej zbiórki – już teraz w sklepach marki Asics i na niektórych sportowych stadionach umieszczono specjalne pojemniki, do których każdy chętny Japończyk może wrzucić niepotrzebną używaną odzież (głównie sportowego typu). Dzięki temu firma chce pozyskać wystarczająco dużo materiału do stworzenia strojów dla olimpijczyków.

Każda osoba, która podaruje odzież, może zeskanować ją przy oddawaniu, w zamian za co uzyska dostęp do informacji o bieżących postępach całej akcji.  Zgodnie z deklaracjami Asics, wystarczająca ilość tkanin zostanie zgromadzona do końca maja.

Mamy nadzieję, że poliester z recyklingu przyda się olimpijczykom i będzie się świetnie prezentował – na pewno będziemy śledzić tę sprawę na bieżąco, zwłaszcza w czasie olimpiady – sprawdzimy jak spisali się designerzy z Asics!