Samsung również rezygnuje z plastiku

Samsung bez plastikowych opakowań

Kolejny gigant rezygnuje z niepotrzebnych plastikowych opakowań! Tym razem firma Samsung zadeklarowała, że również wycofuje się ze szkodliwych plastikowych opakowań, w które pakuje swoje produkty. Samsung sukcesywnie będzie zmieniał opakowania w takie, które będą przyjazną dla środowiska alternatywą.

Na pierwszy ogień pójdą smartfony, tablety, telewizory – w dalszej kolejności pozostałe urządzenia. Zmiana będzie wprowadzana jednocześnie na całym świecie – cała akcja ma się rozpocząć już w pierwszej połowie tego roku. Produkty Samsunga niestety nadal będą tworzone z plastiku i sztucznych tworzyw, jednak będą pakowane w opakowania biodegradowalne oraz w takie, które posiadają certyfikat opakowania przyjaznego środowisku. Dużo większy nacisk będzie położony na opakowania z papieru i „plastik” z trzciny cukrowej i skrobi.

Podobnie jak Nestle, także Samsung powołał do życia specjalną jednostkę badawczo-rozwojową wewnątrz firmy, której członkowie mają za zadanie stworzyć, opracować, wykonać i wdrożyć nowe ecofriendly opakowania. Marka deklaruje, ze dołoży również wszelkich starań, aby elementy produktów marki również były wykonywane z bardziej przyjaznych środowisku surowców. Za przykład podaje się chociażby kieszeń na kartę sim we wszystkich urządzeniach, która dotychczas wykonywana była z plastiku – zastąpić ma ją kieszeń z masy celulozowej.

Kibicujemy i trzymamy kciuki!