Starbucks

Kubki na kawę od Starbucksa zrecyklowane!

Jedna z najpopularniejszych kawiarni na świecie zaskoczyła po raz kolejny! Kubeczki jednorazowe przerobione na nowe? Starbucks udowadnia, że kubeczki jednorazowe można w bardzo tani i efektywny sposób zrecyklingować!
Do amerykańskiej papierni, w stanie Wisconsin, 18 tirów przywiozło ponad 25 milionów zużytych kubeczków po kawie Starbucks. zostały tam one zmieszane z wodą i ziemią, w rezultacie czego powstała miazga. Z tak powstałej miazgi, specjalnym urządzeniem oddziela się resztki plastiku (które w kubeczkach miały zapobiegać przeciekaniu kubka). Po uzyskaniu czystej (bez plastiku) miazgi, włókna są myte, zamieniane w płachty i zamieniane w karton. Następnie z tak odzyskanego surowca, firma SEDA tworzy nowe kubeczki dla Starbucks.
Dotychczas recykling kubeczków po kawie stanowił dla wielu firm nie lada wyzwanie – najtrudniejszą częścią całego procesu było własnie oddzielenie plastiku od papieru – Starbucksowi się udało, mamy nadzieję, że podobnym tropem pójdą inne firmy wykorzystujące takie naczynia.