Aplikacja TAP

TAP – aplikacja, dzięki której napijesz się wody za darmo

Wszyscy pijemy wodę – to najczęściej i najchętniej spożywany płyn, niezależnie od wieku, płaci, pochodzenia. Wodę pojemy na całym świecie. Często kupujemy wodę w plastikowej butelce, zwłaszcza wtedy gdy potrzeba dopadnie nas nagle. A przecież wystarczyłoby napełnić butelkę, którą już mamy!
Na szczęście, powstała smartfonowa aplikacja, dzięki której szybko odnajdziemy miejsca, w których będziemy mogli za darmo dostać lub pobrać pitną wodę. Dzięki temu być może przyczynimy się do ochrony środowiska. Aplikacja TAP w swoich zasobach ma bardzo różne źródła wody – od mieszkań i domów prywatnych, przez miejskie źródła wody, restauracje i bary, naturalne źródełka na zbiornikach wodnych kończąc. Wszystkie te miejsca są zaznaczone na mapce w aplikacji TAP.
Pomysłodawcą jest Samuel Ian Rosen – pomysł zrodził się w jego głowie w chwili, gdy był zmuszony kupić wodę na lotnisku – nie dość, że w plastikowej butelce, to jeszcze w kosmicznej cenie. Na chwilę obecną w aplikacji znajdziemy ponad 35 tysięcy punktów z trzydziestu krajów całego świata – wpisów stale przybywa!