Żyj zdrowo

Ekologia to trudny temat, ale warto z nim zapoznać dziecko już od najmłodszych lat. Kształtowanie postawy proekologicznej  u naszych dzieci zaowocuje przecież w przyszłości zdrowszym trybem ich życia i dbałością o naszą planetę.

Akcje ekologiczne

Sprzątanie świata, Dzień Ziemi, czy Światowy Tydzień Zwierząt to doskonały moment na wdrożenie dziecka w tematykę ekologiczną. Z pewnością w domu segregujesz także śmieci – taka postawa pozwoli poznać Twojemu dziecku ekologię od podstaw. Pokaż mu, gdzie wyrzucić papierek, a gdzie puszkę, czy szkło. To naprawdę nic trudnego.

Rola szkoły

Nie tylko rodzice wpływają na Dużą rolę w kształtowaniu świadomości małego ekologa odgrywa szkoła. Wycieczki na świeżym powietrzu po ścieżkach edukacyjno-ekologicznych to przyjemny i łatwy sposób na przyswajanie wiedzy związanej ze środowiskiem oraz propagowanie wiedzy ekologicznej.

Świetna zabawa

Ekologia to nie tylko segregacja śmieci i wycieczki. To także oszczędzanie wody. Wytłumacz dziecku, dlaczego powinno zakręcać wodę myjąc zęby. Możecie też razem zbierać makulaturę i oddawać ja do punktu skupu, lub zasadzić w doniczce roślinkę i obserwować jak rośnie. Nauka o ekologii wcale nie musi być nudna. To może być świetna zabawa.