Współczesny mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o losy planety. W codziennym życiu stara się przestrzegać zasad bycia eko. W najprostszych nawet czynnościach pamięta o byciu ekologicznym.

Co wyróżnia ekomężczyznę?

  • ekokosmetyki

Mężczyzna XXI wieku dba o swój wygląd i nie wstydzi się korzystać z kosmetyków. Robi to jednak świadomie i sięga po ekologiczne produkty, powstałe na bazie naturalnych składników. Nie przyczynia się do degradacji środowiska.

  • ekomoda

Ekomężczyzna przy kompletowaniu swojej szafy stara się wybierać odzież powstałą z ekologicznych materiałów. Ubiera się więc w biobawełnę, konopię i len.

  • ekosamochód

Ekomężczyzna w trosce o środowiska wybiera ekologiczny samochód napędzany ekologicznym paliwem, który nie zanieczyszcza planety tak drastycznie jak zwykłe auta. Płeć brzydsza kocha bowiem nie tylko swoje samochody, ale i naturę.

  • ekodom

Ekomężczyzna urządza swój dom tak, aby był on przyjazny środowisku. W mieszkaniu ekomężczyzny jest prysznic zamiast zużywającej ogromne ilości wody wanny, a spłuczka w toalecie przystosowana jest do jak najbardziej oszczędnego użytkowania. Płeć brzydka dba, by gasić za sobą światło i odłączać sprzęty z prądu. Jest też zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, takich jak baterie słoneczne na dachu.

  • ekoogród

Dbający o ochronę środowiska pan hoduje w swoim ogrodzie zdrowe warzywa i owoce, które może włączyć do swojego menu. Roślin nie podlewa wężem, a deszczówką. Ekofacet nie stosuje żadnych chemicznych i szkodliwych substancji nawożących.

  • ekogadżety

Każdy mężczyzna jest miłośnikiem gadżetów ułatwiających życie. Stara się jednak kupować gadżety przyjazne środowisku. Zainteresuje go więc ładowarka na ogniwa słoneczne z podłączeniem USB, budzik naładowany wodą, biodegradowalny pendrive czy energooszczędny przycisk eco-button, który służy do przełączania komputera w tryb czuwania.

  • ekomeble

Ekomężczyzna lubi sam majsterkować i tworzyć meble z niewyrządzających szkody środowisku. Nie używa przy tym szkodliwego, pełnego chemicznych dodatków kleju.