Ekologia staje się coraz ważniejszym elementem naszego życia. Nowoczesna kobieta jest nie tylko atrakcyjna, wykształcona oraz spełniona zawodowo i rodzinnie, ale i proekologiczna. W każdej dziedzinie swojego życia stara się dbać o środowisko i przestrzegać zasad bycia eko.

Co wyróżnia ekokobietę?

  • ekokosmetyki

Naturalne kosmetyki nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak silikon i parabeny, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Zamiast szkodzących dodatków, składają się z olejków i ekstraktów roślinnych, masła Shea, wód kwiatowych i innych bogactw płynących z natury. Ekokobieta jest naturalnie piękna :)

  • ekohigiena

Płeć piękna, której troska o środowisko nie jest obojętna, powinna postarać się ograniczyć stosowanie szkodliwych produktów higienicznych. Zamiast jednorazowych środków, takich jakich podpaski i tampony, warto zastanowić się nad kupnem ich odpowiedników, tyle że wielokrotnego użytku. Na dodatek są one wykonane wyłącznie z przyjaznych Ziemi surowców.  Na rynku dostępne są też specjalne bambusowe szczoteczki do zębów, które nie zawierają plastiku ani groźnego dla zdrowia bisfenolu A.

  • ekoczystość

Codzienne pranie nie musi już stanowić tak wielkiego obciążenia dla środowiska. Korzystając z ekologicznych orzechów piorących można dbać nie tylko o czystość ubrań, ale i o czystość Ziemi.

  • ekojedzenie

Zaradna pani domu robi wszystko, bo na jej stole potrawy były nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Dlatego wybiera nieprzetworzone produkty bez dodatków, mających fatalny wpływ na organizm i środowisko. W menu ekokobiety królują świeże warzywa i owoce oraz jedzenie pochodzące jedynie ze sprawdzonych źródeł i ekologicznych farm. Na zakupy płeć piękna zawsze wybiera się z ekologiczną torbą i nie korzysta z jednorazowych reklamówek.

  • ekomoda

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i modnie. Aby błyszczeć ubiorem w towarzystwie wcale nie trzeba rezygnować z zasad ekologii. Producenci ubrań coraz lepiej zaczynają rozumieć, jak ważna jest troska o losy Ziemi, dlatego wytwarzają ciuchy ekologiczne. Powstają one z przyjaznych środowisku materiałów, takich jak biobawełna, len i konopie. Dzięki zmieniającym się trendom kobiety mogą nosić się i modnie, i ekologicznie. Ekokobieta pod żadnym pozorem nie założy niczego, co przyczyniło się do krzywdy zwierzęcia, dlatego w jej szafie nie znajdą się futra czy swetry z angory.

  • ekotransport

Troszcząca się o stan planety niewiasta często wybiera transport autobusem lub rowerem zamiast przemieszczać się produkującym spaliny samochodem. W miarę możliwości chodzi też pieszo, dzięki czemu ekokobieta jest nie tylko przyjazna środowisku, ale i zgrabna i wysportowana. Same korzyści :)

  • ekodom

Świadoma wagi zagadnienia ochrony środowiska kobieta dba, by jej dom był przyjemnym i zarazem przyjaznym Ziemi gniazdkiem. Wybiera sprzęty z funkcją oszczędzania energii i segreguje śmieci. Stara się, by nic się nie marnowało, recykling nie jest dla niej pojęciem obojętnym. Ekokobieta jest pomysłowa i zaradna, z zużytych produktów potrafi wyczarować dzieła sztuki, jak na przykład z pustej butelki stworzy oryginalny wazon do pokoju. Ekokobieta żyje stylowo i ekologicznie.